Ефективним методом зниження витрат на енергоносії є зовнішнє утеплення фасадів будівлі. Це забезпечить збереження тепла в приміщенні тривалий час, також додасть стін естетичного зовнішнього вигляду. Термоізоляційні варіації можуть виконуватись різними матеріалами. Серед них мінеральна вата, пінопласт, пінополіуретан. Якщо є бажання утеплитися, краще звернутися по допомогу професіоналів.
Перед початком виконання робіт з теплоізоляції необхідно визначитися з вибором матеріалу. Затребуваними на ринку є такі види:
• Пінопласт
• Мінеральна вата
• Экструдований пінополістирол.
Сьогодні популярності набуває технологія – утеплення фасаду пінопластом. Це цілком виправдано через невисоку вартість матеріалу. Який має підвищені характеристики теплоізоляції. Завдяки відсотковому вмісту повітря до 98% пінопласт має незначну вагу і не пропускає вологу.
Стосовно способів утеплення, допускається зовні, а також усередині приміщення. Найчастіше використовується зовнішній спосіб утеплення. Головною причиною в цьому випадку є зрушення точки роси убік. Таким чином вона не розташовується усередині стіни. Це забезпечує поверхні стійкості до промерзання та деформації. Стіни, вкриті пінопластом, акумулюють тепло, тому воно повільніше піде з кімнати. Навіть у разі відсутності опалення та при сильних морозах. Для утеплення будинку оптимальною товщиною пінопласту є 100 мм.
Теплоізоляційна система, що знаходиться всередині будівлі, дає хороший ефект. Тут варто враховувати зменшення простору. Уникнути цього не вийде через товщину плит, яка становить до п'ятдесяти міліметрів. Також сюди входять оздоблювальні роботи гіпсокартоном. При плануванні внутрішнього утеплення необхідно брати до уваги протигрибкову обробку стін.
• Поєднання кількох видів матеріалів. Стіни, що виходять на північну та південну сторони піддаються різному отриманню кількості тепла. Тут ефективніше використовувати обшивальний утеплювач різної товщини;
• У разі утеплення цоколя, підійде екструдований пінополістирол. Він забезпечить надійний захист від гризунів.
Утеплення мінеральною ватою може здійснюватися за допомогою навісної вентильованої технології та мокрого способу. Волокнистий матеріал має високі теплоізоляційні властивості, відрізняється гарним захистом від шумів. Утепливши будинок базальтовими плитами, будинок витримає високу температуру. Термін експлуатації цього матеріалу до сорока років.
Більшість власників будинків віддають перевагу утепленню стін фасаду пінопластом. Це пояснюється перевагами даного матеріалу:
• Низький показник теплопровідності, який у рази кращий, ніж має мінеральну вату;
• Забезпечення гарної звукоізоляції;
• Величезний вибір асортименту, доступна ціна;
• Невелика вага. Завдяки легкій вазі, яка варіюється від десяти до двадцяти трьох кілограмів, шари пінопласту не збільшують навантаження на будову. Це підвищує тривалість терміну служби;
• Легкість та простота монтажу. Матеріал виготовляється компактними плитами різної величини.
Вони без зусиль можуть підганятися під певні розміри, легко розрізаються в залежності від особливостей будівлі.
Вирішивши замовити утеплення фасадів , замовнику не варто турбуватися з приводу якості результату. Довірившись досвідченим майстрам, роботи будуть виконані з дотриманням послідовності технології.